Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Dla Ani, Biedroneczki, Ewci i innych....

Ten post nie dotyczy probiotyków.
Tworząc ten nowy blog, zauważyłam, że dział komentarzy nie funkcjonuje sprawnie. Klikając nawet na - 'Wybierz profil', wybieram  - 'Google Konto", bo takie mam, lecz nie udaje się opublikować napisany komentarz. Tylko wybór opcji "Anonimowy" daje możliwość opublikowania komentarza.
Nie jestem expertem w temacie 'Komputer-Internet-Blogowanie', nawet nie jestem w tym dobra, ale postanowiłam, że muszę coś zrobić, aby mój dział komentarzy był łatwy dla każdego. Udało mi się, mój dział komentarzy funkcjonuje sprawnie.
Wędrując po blogach, wiele razy przytrafiło mi się pisanie komentarza poprostu stratą czasu. Piszę sobie i piszę, często pierwsze myśli są najlepsze, a tu krach... nie ma komentarza. Później zorientowałam się, że najlepiej wybrać opcję "Anonimowy', ....ale ja nie jestem anonimowa. Na niektórych komentarzach, jest jeszcze opcja 'Wpisz adres strony', to działa, ale zajmuje  więcej czasu, i można 'zjeść' jakąś literkę i też komentarz ucieknie w eter.
Jeszcze są takie komentarzowe działy, gdzie nie ma opcji 'Anonimowy', ani 'Wpisz adres strony'. Właściciel bloga myśli, że nikt nie zagląda na jego blog, bo nie ma ani jednego komentarza, prawdopodobnie nie wie, że problem jest w tym, że komentarzowy dział nie działa.
Nie wiem dlaczego tak się dzieje, i nie wiem dlaczego niektórym udaje się wpisać normalnie komentarz. Jak wspomniałam, nie jestem w tym temacie nawet dobra.
Gdyby ktoś chciał, aby jego komentarzowy dział był łatwo dostępny dla każdego, może przyda się ten mój skromny 'instruktaż'.

Wejdź na "Settings".

W drugim rzędzie kliknij "Comments".

Zaznaczaj:

Comment: *Show*

Who can comment:*Anyone*

Comment From Placement:*Full page*

Comment Default for post: ma być *New Post Have Comment*

Backlings:*Show*

Backlings default for post: ma być: *New Post Have Backlings*

potem wiadomo,

i dalej:

Comment moderation: ja mam *Always* (moze być *never*)
trzeba też wpisać adres emailowy, jesli się zaznaczyło *always".

Show Word Verification for Comments?: ja zakreślam: *No* (bo nie lubię tego wpisywania liter, niepotrzebnie zabiera czas komentującemu)

Show Profile Image on Comment: *Yes*

Nie zapomnieć na koniec kliknąć: *Save Settings*!!!

(te informacje dotyczą blogowiczów z Blogera).

To tyle w tym temacie.

**************
A moja pszenica już puściła kiełki. Wkrótce będzie gotowy Rejuvenic.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witaj Krystyno, pierwszy komentarz wyslalam z konta google, ale nie mam pewnosci, czy dojdzie. Otrzymalam jakas informacje, ze wystapil blad.
Pozdrawiam serdecznie
Mira-Mirantes

krystyna pisze...

Witaj Mira,
cieszę się bardzo, że mnie odwiedziłas.

Anonimowy pisze...

Kochana Krystyno. Twoje wskazówki okazały się być niezmiernie przydatne :) Myślę, że teraz również udostępnilam możliwość komentarzy.
Serdecznie pozdrawiam z tropikalnej Brazylii :) Mira

krystyna pisze...

Cieszę się Mira, i też Cię serdecznie pozdrawiam.

Widziałam, że teraz można u Ciebie pisać swobodnie komentarze.

Anonimowy pisze...

Nauczylem sie wiele