Szukaj na tym blogu

środa, 10 sierpnia 2011

Vita Biosa - Eliksir Zdrowia i Młodości

Pisałam już o tym jaki probiotyk próbowałam zażywać, patrz: Probiotyki - droga do zdrowia.
Stosowałam go przez 2 miesiące, zbyt krótko, żeby wyrazić rzetelną opinię, jeśli chodzi o jego działanie zdrowotne. Ogólnie - polubiłam go, ale wolę naturalne probiotyki, jak np. Rejuvelak.

Jedna z moich miłych czytelniczek, Cudzinkahttp://cudzinka.blog.pl/), wybrała dla siebie probiotyk o bardzo ładnej nazwie - Vita Biosa. Pisze o tym w komentarzu poprzedniego posta.

Vita Biosa - Eliksir Zdrowia i Młodości

Preparat ziołowy Vita Biosa dostarcza cennych mikroorganizmów i ekstraktów roślinnych. Reguluje pracę układu trawiennego. Nawet najlepsze odżywianie i najwspanialsze kuracje nie dają żadnych rezultatów jeśli zawarte w nich składniki odżywcze nie są wchłaniane przez organizm. Vita Biosa dostarcza organizmowi cennych mikroorganizmów, które zapewniając właściwe pH w układzie trawiennym regulują jego pracę, zapobiegają procesom gnilnym i rozwojowi szkodliwych bakterii. Dzięki temu wzrasta wchłanianie substancji odżywczych oraz usuwane zostają szkodliwe toksyny.

Vita Biosa to mieszkanka 19 ziół i ekstraktów roślinnych oraz ekwadorskiej trzciny cukrowej poddanych procesowi fermentacji bakteriami kwasu mlekowego. Zawiera cenne olejki eteryczne, ponad 40 mikroelementów oraz pożyteczne mikroorganizmy. Odnawia florę bakteryjną, dzięki czemu reguluje pracę układu pokarmowego, będącego jednym z najważniejszych systemów ludzkiego organizmu.

Mikro i makroelementy zawarte w melasie to łatwo przyswajalne wapno, potas, fosfor, magnez, miedź, żelazo. Ponadto produkt zawiera witaminy pochodzenia naturalnego między innymi witaminy z grupy B, C, A a także kwas foliowy i biotynę. Wyjątkowo intensywne działanie Vita Biosa przypisuje się synergicznemu oddziaływaniu składników oraz ich doskonałej przyswajalności.

Działanie:
regulacja pracy układu trawiennego !!!
odmładzanie i odtruwanie organizmu z toksyn !!!
wzmocnienie systemu odpornościowego !!!
wzrost sił witalnych !!!
regulacja apetytu !!!
eliminacja stresu !!!
przyspieszenie regeneracji komórek !!!
wsparcie w leczeniu wielu schorzeń !!!
 choroby układu trawiennego, chroniczne stany zapalne, cukrzyca, alergie, cellulit, wypadanie włosów, grzybice (candida), problemy przemiany materii, astma, zapalenie jelit, reumatyzm, osteoporoza, nadciśnienie, bóle stawów, wrzody żołądka, Angina Pectoris, arytmia, zawały serca, trądzik, artretyzm, obrzęki ciała (nogi, twarz, "worki pod oczami") osłabienie i wyjałowienie organizmu, nadmiar gazów w układzie pokarmowym, zaburzenia wagi, nieprzyjemny zapach z ust i wiele innych.

Wskazania do stosowania Vita Biosa

Choroby układu trawiennego
Choroby pośrednio związane z układem trawiennym
Zatoksycznienie organizmu
Słaby system immunologiczny (skłonność do przeziębień)
Niewłaściwe odżywianie (dieta uboga w owoce i warzywa, nieregularne posiłki)
Chroniczne zmęczenie
Brak sił witalnych (ogólne osłabienie organizmu)
Wyjałowienie organizmu po kuracji antybiotykami i chemioterapią
Problemy przemiany materii
Siedzący tryb życia
Nadmierny stres
Reumatyzm
Przedwczesne starzenie się
Osteoporoza
Zapalenie jelit, zapalanie stawów
Preparat jest szczególnie polecany dla pracowników umysłowych, studentów i uczniów.

Źródło.... Czytaj więcej tutaj:
Vita Biosa - Eliksir Zdrowia i Młodości


Pragnę nadmienić, że nie jest moim zamiarem reklama tego, czy innego probiotyku.
Chcę tylko sama zapoznać się z istniejącymi na rynku probiotykami.
Jeśli ktoś ma zadawalające doświadczenia z tym lub innym preparatem probiotykowym, miło będzie usłyszeć, jeśli podzieli się praktycznymi uwagami w dziale komentarzy.

Link do innej strony o Vita Biosa:
http://www.vitabiosa.pl/podstrony/start.html

3 komentarze:

gośka pisze...

Cześć.
Kupiłam vita biosa ze względu na to że miałam bakterie helikobakter peroni i brałam przez miesiąc lekarstwa i antybiotyk.I chcę wzmocnić teraz organizm.Na razie nie odczywam żadnym dolegliwości związanych z chorobą jedynie tylko trochę mi stawy dokuczają ale to jest związane z braniem tych leków bo organizm jest słaby. Mogę jedynie powiedzieć że vita biosa jest dobre na oczyszczanie organizmu. Wypróżnianie jest codziennie.Nieraz nawet dwa razy dzienie.Mowią że efekty widać po 3-4 miesięcy.Zobaczę po tych miesiąsach.pozdrawiam

krystyna pisze...

Dziękuję Gosiu za podzielenie się tą informacją.
Będę wdzięczna jesli przekażesz dalsze informacje po paru miesiącach stosowania Vita Biosa.

Pozdrawiam z serca.

suplementybio pisze...

Tego typu preparaty trzeba pić minimum 4 miesiące. W ciągu tych 2 miesięcy stosowania zauważyłaś jakieś pozytywne skutki działania Vita Biosy ?